Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Menu główne

Opłaty i deklaracje

Deklaracja e-PUAP – link poprzez ePodatki

Deklaracja e-PUAP – link bezpośredni

Druk deklaracji – do pobrania

Więcej Informacji o deklaracjach znajduje się pod poniższym linkiem:

Deklaracja – nowy wzór deklaracji od 1 lipca 2021 roku.   

Informacje o opłatach od 1 lipca 2021 r.

Zgodnie z uchwałą Nr XXXIV/386/2021 Rady Miejskiej w Tarnowskich Górach z dnia 26 maja 2021 r. stawki opłat dla nieruchomości zamieszkałych wynoszą:

  • jeżeli odpady komunalne są zbierane i odbierane W SPOSÓB SELEKTYWNY opłata wynosi 33,00 zł miesięcznie od każdego mieszkańca,
  • jeżeli właściciel nieruchomości  NIE WYPEŁNIA OBOWIĄZKU ZBIERANIA ODPADÓW W SPOSÓB SELEKTYWNY opłata wynosi 66,00 zł miesięcznie od każdego mieszkańca.

Zwolnienie w wysokości 1,00 zł miesięcznie od jednego mieszkańca za kompostowanie bioodpadów w kompostowniku przydomowym:

Od 1 lipca 2021 r. zgodnie z Uchwałą nr XXVII/295/2020 z dnia 28 października 2020 r. w sprawie zwolnienia z części opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi właścicieli nieruchomości zabudowanych budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi kompostujących bioodpady stanowiące odpady komunalne w kompostowniku przydomowym wprowadza się zmniejszenie wysokości opłaty o kwotę 1,00 zł miesięcznie od jednego mieszkańca. Warunkiem częściowego zwolnienia z opłaty jest złożenie przez właściciela nieruchomości nowej deklaracji.

Opłatę należy wnosić:
przelewem na indywidualne konto bankowe

Nazwa Odbiorcy: Urząd Miejski w Tarnowskich Górach

W tytule przelewu należy wpisać: „Opłata za odpady komunalne”.

lub gotówką w kasach Urzędu Miejskiego – przy ul.Sienkiewicza 2, lub Rynek 4 w kasie na parterze.

Każdy składający deklarację otrzymuje indywidualny numer konta bankowego.
Opłatę należy uiszczać w okresach miesięcznych, do 10 dnia każdego miesiąca za miesiąc poprzedni.

OPŁATY OBOWIĄZUJĄCE DO 30 CZERWCA 2021 r.
Zgodnie z uchwałą Nr IX/100/2019 Rady Miejskiej w Tarnowskich Górach z dnia 29 maja 2019 r. stawki opłat dla nieruchomości zamieszkałych wynosiły:

  • jeżeli odpady komunalne są zbierane i odbierane W SPOSÓB SELEKTYWNY opłata wynosi 21,00 miesięcznie od każdego mieszkańca,
  • jeżeli odpady komunalne są zbierane i odbierane W SPOSÓB NIESELEKTYWNY opłata wynosi 42,00 zł miesięcznie od każdego mieszkańca.

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.