Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Menu główne

Poziomy recyklingu osiągnięte przez Gminę Tarnowskie Góry w 2015 roku

Drukuj stronę
Drukuj

Informacja o osiągniętych przez Gminę Tarnowskie Góry w 2015 roku wymaganych poziomach recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania.

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 25 maja 2012 r. (Dz. U. z 2012 r. poz. 676) w sprawie poziomów ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji, przekazywanych do składowania oraz sposobu obliczania poziomu ograniczania masy tych odpadów, w 2015 roku dopuszczalny poziom masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania w stosunku do masy tych odpadów wytworzonych w 1995 r. wynosił 50%. Gmina Tarnowskie Góry przekazała do składowania 0% odpadów komunalnych ulegających biodegradacji. Zatem poziom ograniczenia masy ww. odpadów został osiągnięty.

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 29 maja 2012 r. (Dz. U. z 2012 r. poz. 645) w sprawie poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami niektórych frakcji odpadów komunalnych, w 2015 r. poziom recyklingu, przygotowania do ponownego użycia papieru, metali, tworzyw sztucznych i szkła, który należało osiągnąć wynosił 16%. Obliczony na bazie przyjętych założeń poziom przygotowania do ponownego użycia i recyklingu papieru, metali, tworzyw sztucznych i szkła w gminie Tarnowskie Góry w 2015 r. został osiągnięty i wyniósł 20,10%.

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 29 maja 2012 r. (Dz. U. z 2012 r. poz. 645) w sprawie poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami niektórych frakcji odpadów komunalnych, w 2015 r. poziom recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami innych niż niebezpieczne odpadów budowlanych i rozbiórkowych, który należało osiągnąć wynosił 40%. W gminie Tarnowskie Góry wymagany poziom został osiągnięty i wyniósł 100%

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.