Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Menu główne

Zmiana wysokości stawek opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi od lipca 2017 roku

Drukuj stronę
Drukuj

Po rozstrzygnięciu przetargu na odbieranie, transport, zbieranie, odzysk i unieszkodliwianie odpadów komunalnych z terenu Gminy Tarnowskie Góry, wykonawcą zadania jest firma Remondis Tarnowskie Góry Sp. z o.o. Burmistrz Miasta Tarnowskie Góry zawiadamia, że Rada Gminy Tarnowskie Góry w dniu 30.06.2017 roku podjęła Uchwałę Nr XXXIX/415/2017 w sprawie ustalenia stawek opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Wszyscy właściciele nieruchomości, którzy złożyli deklaracje za gospodarowanie odpadami komunalnymi do Urzędu Gminy, otrzymają w miesiącu lipcu 2017 r. indywidualne zawiadomienie o nowych wysokościach stawek opłat.

Nowe stawki opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi dla nieruchomości zamieszkałych, obowiązujące od lipca 2017 r. są następujące:

  • jeżeli odpady komunalne są zbierane i odbierane W SPOSÓB SELEKTYWNY opłata wynosi 14,00 zł miesięcznie od każdego mieszkańca,
  • jeżeli odpady komunalne są zbierane i odbierane W SPOSÓB NIESELEKTYWNY opłata wynosi 26,00 zł miesięcznie od każdego mieszkańca.

Termin płatności opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi nie uległ zmianie tj.: opłatę należy uiszczać miesięcznie z należną kwotą, do 10 dnia każdego miesiąca za miesiąc poprzedni. Pierwszą opłatę w zmienionej stawce za miesiąc lipiec 2017, należy uiścić do 10 sierpnia 2017 r.

Właściciele nieruchomości nie mają obowiązku składania nowych deklaracji. Nowe deklaracje należy złożyć do urzędu gminy w przypadku zmiany danych będących podstawą ustalenia wysokości należnej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi np.: zmiany ilości osób zamieszkujących daną nieruchomość lub zmiany sposobu segregacji odpadów.

NOWOŚĆ: W okresie wiosennym: od 1 kwietnia do 30 czerwca oraz w okresie jesiennym: od 1 września do 30 listopada będą wydawane w tutejszym Urzędzie dodatkowe worki do odbioru odpadów zielonych w następujących ilościach:

  • dla nieruchomości jednorodzinnych oraz wielolokalowych nie będących blokami mieszkalnymi – 5 sztuk 120 l na każdą akcję,
  • dla nieruchomości będących blokami mieszkalnymi – 1 szt. 120 l w przeliczeniu na 5 mieszkańców z danej nieruchomości na każdą akcję.

Dodatkowo przy odbiorze odpadów wielkogabarytowych będzie również odbierany sprzęt elektryczny i elektroniczny.

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.