Tarnowskie Góry - Oficjalny serwis informacyjny

Menu główne

Zmiana wysokości stawek opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi od 1 sierpnia 2015 roku

Drukuj stronę
Drukuj

Po rozstrzygnięciu przetargu na odbieranie, transport, zbieranie, odzysk i unieszkodliwianie odpadów komunalnych z terenu Gminy Tarnowskie Góry, Burmistrz Miasta Tarnowskie Góry zawiadamia, że Rada Gminy Tarnowskie Góry w dniu 24.06.2015 roku podjęła Uchwałę Nr IX/109/2015 w sprawie ustalenia stawek opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Nowe stawki opłat dla nieruchomości zamieszkałych od 1 sierpnia 2015 r. są następujące:

  • jeżeli odpady komunalne są zbierane i odbierane W SPOSÓB SELEKTYWNY opłata wynosi 12,00 zł miesięcznie od każdego mieszkańca,
  • jeżeli odpady komunalne są zbierane i odbierane W SPOSÓB NIESELEKTYWNY opłata wynosi 19,00 zł miesięcznie od każdego mieszkańca.

Termin płatności opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi nie uległ zmianie tj.: opłatę należy uiszczać miesięcznie z należną kwotą, do 10 dnia każdego miesiąca za miesiąc poprzedni. Opłatę w nowej wysokości za miesiąc sierpień, należy uiścić do 10 września 2015 r.

Właściciele nieruchomości nie mają obowiązku składania nowych deklaracji. Nowe deklaracje należy złożyć do urzędu gminy w przypadku zmiany danych będących podstawą ustalenia wysokości należnej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi np.: zmiany ilości osób zamieszkujących daną nieruchomość lub zmiany sposobu segregacji (z nieselektywnej na selektywną).

Wszyscy właściciele nieruchomości, którzy złożyli deklaracje za gospodarowanie odpadami komunalnymi do Urzędu Gminy, otrzymali do końca lipca 2015 r. indywidualne zawiadomienie o nowych wysokościach stawek opłat.

UWAGA: Począwszy od 1 lipca bieżącego roku ODPADY BIODEGRADOWALNE w domach jednorodzinnych BĘDĄ ODBIERANE CO DWA TYGODNIE w okresie od 1.IV do 30.XI, a nie – jak do tej pory – co miesiąc, natomiast w kamienicach i blokach mieszkalnych w tym okresie ilość odbieranych odpadów biodegradowalnych, w tym zielonych zostanie zwiększona do 100% i będzie prowadzona co tydzień.

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.